Tüm Ürünler >> Sika >> Sikasil SG20

Ürün Detayları

Sikasil SG 20, mekanik mukavemeti yüksek
esneklik ile birleştiren 1-bileşenli, nötr kürlenen silikon yapısal cam yapıştırıcısıdır. EOTA
ETAG 002 ile uyumludur ve CE işaretine sahiptir. Çeşitli yüzeylere mükemmel yapışır

ÜRÜN AVANTAJLARI

  • EOTA ETAG 002 (ETA taşır), EN 13022, ASTM C1184, ASTM C920 Tip S, Sınıf NS, Sınıf 25 (hareket kabiliyeti ±% 25) gereklerini karşılar.
  • Teknik Değerlendirme Kuruluşu Centre Scientifique et Technique du Bâtiment tarafından verilen ETA-06/0090, EAD olarak kullanılan ETAG 002 Bölüm 1 Baskı 2000’e göre yapısal cam yapıştırma sistemlerinde kullanım için yapısal cam yapıştırma ve sızdırmazlık mastiği, DoP 15323048, 0757 onaylı ürün sertifikasyon kuruluşu tarafından onaylanmış performans sabitliği sertifikası 0757-CPR-596-7110761-4-4 ve CE işaretine sahiptir.
  • Dinamik yükler için tasarım çekme mukavemeti: σdes = 0.17 MPa (ETA)
  • Yangın dayanım sınıfı B1 (DIN 4102-1)
  • UV ve hava şartlarına mükemmel dayanım Cam, metal, kaplamalı metal, plastik ve ahşap yüzeylere mükemmel yapışır
  • SNJF-VEC tarafından tanınan (ürün kodu:2436)

UYGULAMA ALANLARI
Sikasil SG 20, yapısal cam yapıştırma ve silikon ile yüksek mekanik performans beklenen diğer yapıştırma uygulamaları için idealdir. Bu ürün sadece tecrübeli profesyonel kullanıcılar için uygundur. Mevcut yüzeyler ile ve gerçek şartlar altında, yapışma ve malzeme uyumluluğunu sağlamak için test yapılmalıdır.

KÜRLENME MEKANİZMASI
Sikasil SG 20 atmosferik nem ile reaksiyona girerek kürlenir. Düşük sıcaklıklarda havanın nem içeriği genellikle daha düşüktür ve kürlenme reaksiyonu biraz daha yavaş ilerler.

Boyanabilme
Sikasil SG 20 üzerine boya yapılamaz.

UYGULAMA YÖNTEMİ
Yüzey Hazırlığı
Yüzeyler temiz ve kuru, kir, yağ ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Yüzey hazırlığı, yüzeylerin cinsine bağlıdır ve uzun ömürlü bir yapışma için çok önemlidir.

Uygulama
Yüzey ve mastik için optimum sıcaklık 15 ° C ile 25 ° C arasındadır.
Sikasil® SG-20 manuel, havalı veya şarjlı pistonlu tabancalar ya da pompa ekipmanı ile uygulanabilir. Uygun bir pompa sistemi seçimi ve kurulumu konusunda tavsiye için Sika Endüstri Sistem Mühendisliği Departmanı ile irtibata geçiniz. Derzler uygun şekilde boyutlandırılmalıdır. Gerekli derz boyutlarının hesaplanmasının temeli, yapıştırıcının ve temas halindeki yapı malzemelerinin teknik değerleri, yapı elemanlarının maruziyeti, yapıları ve boyutları ile dış yüklerdir. 15 mm’den daha derin derzlerden kaçınılmalıdır.